Przedszkolaki ze Wschowy w Łodzi

opublikowane: 4 lis 2014, 23:00 przez Repo Przedszkole

PRZEDSZKOLAKI ZE WSCHOWY ŚWIĘTUJĄ Z KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 12 W ŁODZI

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - święto wszystkich przedszkolaków rozpoczął się w Przedszkolu Miejskim nr 12  już 18 września 2014 r., uroczystym balem.

Dzień później, 19 września, po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka, wszystkie dzieci wyszły do pobliskiego parku i wzięły udział w zabawach sportowych. Tego samego dnia późnym popołudniem do „Dwunastki” zawitali wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki, z odległego o 300 kilometrów Przedszkola Samorządowego nr 3, ze Wschowy. Przyjechały autokarem, pod opieką swoich pań, świętować Dzień Przedszkolaka razem z kolegami z Łodzi. Po długiej 5-cio godzinnej podróży, zwiedziły jeszcze nasze, łódzkie ZOO, a później, pełni werwy, z uśmiechami na twarzy dotarły już do PM 12, gdzie serdecznie powitały je pani dyrektor Małgosia, pani Lonia i pani Basia. Krótka prezentacja i wymiana uprzejmości, później chwila wytchnienia w sali zabaw, kolacja i pełne emocji przygotowania do snu. Ależ to były przeżycia! Walizki rozpakowane, nowe, wspaniałe nocne stroje i śpiworki, ulubione poduszki i przytulanki i wszystko trzeba dokładnie obejrzeć. Wieczorna toaleta w ślicznie wyremontowanych łazienkach, poszła sprawnie, jeszcze tylko dziewczynki rozczeszą swoje lśniące włosy i można udać się na spoczynek. Ale co to? Panie zarządziły „wojnę” na poduszki!!! Na szczęście obyło się bez ofiar i szybko zapanował pokój. Bajeczka na dobranoc zamieniła pole bitwy w przytulną sypialnię. Kolorowych snów. Ranek przywitał wszystkich słoneczkiem. Szybkie pakowanie – te śpiwory chyba przez noc urosły, w ogóle nie można ich poskładać, śniadanko i niespodziewana decyzja! Na centralne obchody do Parku 3 Maja, nasi goście pojadą tramwajem, a autokar odstąpią grupie „Motylków” z  PM 12. Wszyscy spotkają się już na miejscu.

A tam? Ile się dzieje! Czy wszystko uda się zobaczyć? Najpierw trzeba zaprezentować się na scenie. Krótki wierszyk o rodzinnym mieście - Wschowie-, taniec z pomponami i już można wypuścić balony z marzeniami. Wreszcie nadszedł czas  zabawy, żeby tylko starczyło sił!. Statek piracki zaliczony, teraz trening judo i jeszcze fotografia z myszką Mini. Krótki odpoczynek na trawie,  coś pysznego na wzmocnienie, wykład w Akademii Kulturalnego Pasażera i biegiem do figlobusu. O i koledzy z „Motylków” też spieszą na kolejne atrakcje. Trzeba jeszcze poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i obejrzeć wielkie, czerwone wozy strażackie.

O jej, już trzeba wracać do domu. Czas świętowania stanowczo za szybko mija.

Do zobaczenia za rok!

Przedszkolaki ze Wschowy gościły w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Łodzi