Uwaga! Konkursy - IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 19 mar 2015, 07:49 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 27 kwi 2015, 08:38 ]

Łódzka Grupa Organizacyjna Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" -

zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartych konkursach:

Szanowne Panie Dyrektor z uwagi na nałożenie się na siebie 2 konkursów związanych z  Dniem Przedszkolaka 2015 oraz zawirowaniami z rekrutacją przedłużony zostaje do dnia 10 maja 2015 termin składania prac konkursowych tzw. konkursu muzycznego. (regulamin w załączeniu).
Aby ułatwić pracę nad tworzeniem piosenek podaję Paniom kilka informacji związanych z prawami autorskimi.

1. Bez naruszenia praw autorskich można wykorzystać na podkład muzyczny utwory uznawane jako ludowe
2. Jeżeli chciałybyście Panie wykorzystać inna muzykę należy sprawdzić:
- czy od śmierci autora minęło co najmniej 70 lat
-70 lat od  daty pierwszej publikacji jeśli twórca nie jest znany albo jeśli przysługują one innej osobie niż twórca
-70 lat od daty powstania jeśli utwór nie został nigdy rozpowszechniony
-50 lat od daty pierwszej emisji programów RTV oraz sporządzenia fonogramów i wideogramów
Wszystkie utwory, których prawa majątkowe wygasły zgodnie z w/w okresami trafiają do tzw. Domeny  Publicznej.

3.Utworów możecie Panie szukać np. w otwartych zasobach Creative Commons
Pozdrawiam Iwona Kawa PM 86

1. Konkursu plastycznego „IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015
Celem konkursu jest wytypowanie prac plastycznych, które będą eksponowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Prace muszą zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź, edukację przedszkolną. Powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu plastycznego IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 2015
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015
)

2. Konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego        Dnia Przedszkolaka” - 2015.
Celem konkursu jest wytypowanie autorskich piosenek inscenizowanych, które będą prezentowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Piosenki powinny zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź i edukację przedszkolną.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015.
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015)