Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka wpisany do kalendarza

opublikowane: 17 wrz 2013, 21:21 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 10 lis 2013, 10:31 przez Repo Przedszkole ]
    Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 13 września 2013 roku podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Wnioskodawców w pracach nad projektem uchwały reprezentowała pani poseł Małgorzata Niemczyk.
W podjętej przez posłów uchwale możemy przeczytać - Doceniając wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju
i wychowaniu dziecka, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanawia dzień 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka
.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża przekonanie, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka przyczyni się do popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej.

Mamy już pewność, że nasza łódzka inicjatywa przetrwa wiele lat, a dzień 20 września będzie obchodzony
każdego roku.  W całym kraju będzie rozbrzmiewał Hymn Przedszkolaka, a po niebie będą szybować kolorowe balony z marzeniami dzieci o tym, aby Dzień Przedszkolaka obchodzony był nie tylko w Polsce, ale na całym świecie! Okazało się, że „13” przyniosła nam szczęście...

Ċ
Repo Przedszkole,