Aktualności

Przedszkolaki ze Wschowy w Łodzi

opublikowane: 4 lis 2014, 23:00 przez Repo Przedszkole

PRZEDSZKOLAKI ZE WSCHOWY ŚWIĘTUJĄ Z KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 12 W ŁODZI

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - święto wszystkich przedszkolaków rozpoczął się w Przedszkolu Miejskim nr 12  już 18 września 2014 r., uroczystym balem.

Dzień później, 19 września, po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka, wszystkie dzieci wyszły do pobliskiego parku i wzięły udział w zabawach sportowych. Tego samego dnia późnym popołudniem do „Dwunastki” zawitali wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki, z odległego o 300 kilometrów Przedszkola Samorządowego nr 3, ze Wschowy. Przyjechały autokarem, pod opieką swoich pań, świętować Dzień Przedszkolaka razem z kolegami z Łodzi. Po długiej 5-cio godzinnej podróży, zwiedziły jeszcze nasze, łódzkie ZOO, a później, pełni werwy, z uśmiechami na twarzy dotarły już do PM 12, gdzie serdecznie powitały je pani dyrektor Małgosia, pani Lonia i pani Basia. Krótka prezentacja i wymiana uprzejmości, później chwila wytchnienia w sali zabaw, kolacja i pełne emocji przygotowania do snu. Ależ to były przeżycia! Walizki rozpakowane, nowe, wspaniałe nocne stroje i śpiworki, ulubione poduszki i przytulanki i wszystko trzeba dokładnie obejrzeć. Wieczorna toaleta w ślicznie wyremontowanych łazienkach, poszła sprawnie, jeszcze tylko dziewczynki rozczeszą swoje lśniące włosy i można udać się na spoczynek. Ale co to? Panie zarządziły „wojnę” na poduszki!!! Na szczęście obyło się bez ofiar i szybko zapanował pokój. Bajeczka na dobranoc zamieniła pole bitwy w przytulną sypialnię. Kolorowych snów. Ranek przywitał wszystkich słoneczkiem. Szybkie pakowanie – te śpiwory chyba przez noc urosły, w ogóle nie można ich poskładać, śniadanko i niespodziewana decyzja! Na centralne obchody do Parku 3 Maja, nasi goście pojadą tramwajem, a autokar odstąpią grupie „Motylków” z  PM 12. Wszyscy spotkają się już na miejscu.

A tam? Ile się dzieje! Czy wszystko uda się zobaczyć? Najpierw trzeba zaprezentować się na scenie. Krótki wierszyk o rodzinnym mieście - Wschowie-, taniec z pomponami i już można wypuścić balony z marzeniami. Wreszcie nadszedł czas  zabawy, żeby tylko starczyło sił!. Statek piracki zaliczony, teraz trening judo i jeszcze fotografia z myszką Mini. Krótki odpoczynek na trawie,  coś pysznego na wzmocnienie, wykład w Akademii Kulturalnego Pasażera i biegiem do figlobusu. O i koledzy z „Motylków” też spieszą na kolejne atrakcje. Trzeba jeszcze poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i obejrzeć wielkie, czerwone wozy strażackie.

O jej, już trzeba wracać do domu. Czas świętowania stanowczo za szybko mija.

Do zobaczenia za rok!

Przedszkolaki ze Wschowy gościły w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Łodzi


Świętowali razem z nami...

opublikowane: 4 lis 2014, 22:43 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 4 lis 2014, 22:47 ]

Przedszkolaki z wymienionych poniżej miastach i miejscowościach obchodziły
III Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pozdrawiamy i cieszymy się, że wspólnie z Wami świętowaliśmy  ten jakże radosny dzień.

1.    Rzeszów

2.    Legnica

3.    Gliwice

4.    Kraków

5.    Tomaszów Bolesławiecki

6.    Dalików - Kuciny

7.    Lubin

8.    Lidzbark Warmiński

9.    Rogaszyce

10.  Szelków

11.  Świerczów

12.  Bartoszyce

13.  Knurów

14.  Suwałki

15.  Ostrowia Mazowiecka

16.  Wągrowiec

Będziemy świętować nie tylko w Łodzi... Pozdrawiamy Gliwice

opublikowane: 19 wrz 2014, 08:32 przez przedszkole88@op.pl   [ zaktualizowane 19 wrz 2014, 08:34 ]

Otrzymaliśmy e-maila z Gliwic
"Drogie Pionierki Dnia Przedszkolaka, Szanowne Panie Dyrektor...,
W tym roku gliwickie przedszkola będą po raz pierwszy obchodzić ten wspaniały dzień. Planujemy imprezy
w każdym przedszkolu (wg pomysłu nauczycieli i dyrektorów) oraz wystawę albumów "Nasze przedszkole" wystawionych w Urzędzie Miasta Gliwice. Dziękujemy, za ten dzień!
Pozdrawiam Dorota Bularz - doradca metodyczny wychowania przedszkolnego."

List Rzecznika Praw Dziecka do Przedszkolaków

opublikowane: 18 wrz 2014, 21:05 przez przedszkole88@op.pl


Konkurs na hasło...

opublikowane: 23 mar 2014, 17:16 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 23 mar 2014, 17:17 ]

Grupa Organizacyjna  Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" -  zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartym konkursie na hasło skandujące.
Celem konkursu jest wyłonienie i wytypowanie hasła, które stanie się zawołaniem przewodnim sportowego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września 2014 roku. Hasło może zawierać treści promujące imprezę, Miasto Łódź i edukację przedszkolną.

W zakładce "Do pobrania" znajduje się 
"Regulamin konkursu na hasło skandujące wykorzystywane podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września 2014 r."

 

Goście z Bukowca w Przedszkolu Miejskim Nr 71 w Łodzi

opublikowane: 23 mar 2014, 16:33 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 23 mar 2014, 17:01 ]

    W dniu 20 września 2013 roku uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu II Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana w przedszkolu trwały gorące przygotowania do przyjęcia gości z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bukowcu. Po wspólnej zabawie na rynku Manufaktury dzieci z Bukowca z Panią dyrektor Aliną Kmiecik i nauczycielkami zostały zaproszone na pyszny przedszkolny obiad. Goście po obiedzie chętnie zwiedzili nasze wspaniałe przedszkole, a następnie odbyły się zabawy integracyjne. Dzieci chętnie bawiły się też na zamku dmuchanym. Na pamiątkę pobyt w naszym mieście dzieci otrzymały album o Łodzi upominki (breloczki, czapki i worki z logo Dnia Przedszkolaka oraz bransoletki). Dzień ten był dla wszystkich dzieci pełen niezapomnianych emocji i wielkiej radości, a wzajemnym podziękowaniom i uściskom nie było końca. Na pożegnanie Pani dyrektor Alina Kmiecik w podziękowaniu za „ciepłe” przyjęcie wręczyła na ręce Pani dyrektor Elżbiety Przybysz książkę dla przedszkola i jednocześnie zaprosiła nas do swojej szkoły. Wspólnie spędzony czas długo będziemy wspominać.

20 września 2013 w Przedszkolu Miejskim Nr 71


Zabawa i Ekologia czyli Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim Nr 208 w Łodzi

opublikowane: 3 lis 2013, 02:44 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10 lis 2013, 10:43 ]

    Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkola w naszym przedszkolu gościłyśmy 15 dzieci
z Przedszkola Specjalnego przy ZSS w Zduńskiej Woli oraz 25 dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, nauczycieli oraz dyrektorów placówek. Po powrocie z rynku Manufaktury zaprosiliśmy gości na obiad, zaprezentowałyśmy wystawę prac plastycznych oraz fotoreportaże z działań podejmowanych wspólnie przez nasze placówki w ramach Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi. Po obejrzeniu wystawy zaproszeni goście i nasze przedszkolaki wzięli udział w zabawie tanecznej, konkursach ekologicznych, mini zawodach sportowych, które odbyły się na sali Klubu Sportowego"Gwardia".
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na podwieczorek oraz słodkie "co nie co" Zaproszone dzieci otrzymały w prezencie od naszych przedszkolaków samodzielnie wykonane trójwymiarowe obrazki, przedstawiające rośliny, zwierzęta i owady charakterystyczne dla naszego regionu. Nauczyciele otrzymali foldery informujące o zabytkach Łodzi, regionalnych imprezach, działalności łódzkich muzeów oraz kubki z logo Dnia Przedszkolaka i Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi. Dyrektorzy oprócz kubków otrzymali również książki opowiadające o historii naszego miasta oraz o  współczesnej Łodzi. Nadszedł czas na zabawę w klasach, wymianę wrażeń, wspólne działania plastyczne... i powrót do domu. Przed siedemnastą pożegnaliśmy gości pląsami harcerskimi o tematyce przyrodniczej. Wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Dzieci z Głowna i Zduńskiej Woli w PM Nr 208

Dzieci z Sieradza gościły w Przedszkolu Miejskim Nr 126

opublikowane: 3 lis 2013, 02:23 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10 lis 2013, 10:27 ]

    Przedszkole Miejskie Nr 126 w Łodzi gościło w swoich skromnych progach kolegów i koleżanki z Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Sieradzu. Spotkanie rozpoczęte wspólnymi zabawami na rynku Manufaktury w Łodzi było kontynuowane w naszym przedszkolu. Gospodarze przygotowali krótką prezentację artystyczną, zjedliśmy wspólny obiadek, bawilismy się w naszej sali w kacikach zabaw, gralismy w gry ściganki, domino i memory a także rysowaliśmi . Pani dyrektor podarowała wszystkim dzieciom słodkie upominki a dzieciom z Sieradza pamiatkowe znaczki z logo przedszkola, piękne worki z logo Dnia Przedszkolaka, bransoletki, maskotki.
Na zakończenie przkazaliśmy przedszkolakom z Sieradza upominki i pamiatkowy album o naszym przedszkolnym życiu w mieście Łodzi. Goscie wpisali sie do przedszkolnej kroniki i zapraszjac nas do siebie pozegnali się. Miło było goscić dzieci w tak ważnym dniu. Wspólne świetowanie jest bardzo miłe, mamy nadzieję że nasi goscie czuli sie u nas dobrze i będą długo nas wspominać.

Pozdrawiam Magdalena Jan-Ander PM  Nr 126

Przedszkolaki z Sieradza w PM Nr 126


Sportowy Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim Nr 110

opublikowane: 3 lis 2013, 01:57 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10 lis 2013, 10:25 ]

    W Przedszkolu Miejskim Nr 110 w Łodzi, a dokładnie w naszym ogrodzie odbyła się Spartakiada Sportowa. Wszystkie dzieci dostały pamiątkowe medale, wspólnie recytowaliśmy wiersz Abecadło a potem zostało tylko kilka minut na zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Wręczyliśmy naszym gościom z Poddębic pamiątkowe zakładki z logo naszych przedszkoli, słodkie paczki oraz na ręce pani dyrektor przekazaliśmy prezent - antyramę z wizerunkiem Manufaktury, logo naszych przedszkoli... wszystko wykonane techniką cyfrową z wykorzystaniem zdjęć naszych przedszkolaków. Przedszkolaki z Poddębic wyjechały od nas o 15.00.
Pozdrawiam. Ewa Nagel

Goście z Poddębic w PM Nr 110


Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu przy Zaciszu...

opublikowane: 3 lis 2013, 01:08 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10 lis 2013, 10:25 ]

    Przedszkole Miejskie Nr 52 w Łodzi gościło dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 3 w Sochaczewie. Wspólnie bawiliśmy się z Panią Urszulą Pakułą na Rynku Manufaktury. Przedszkolaki z Sochaczewa zaskoczyły wszystkich swoim pokazem scenicznym. Dyrektor Barbara Maślanka i dyrektor Renata Trzos były bardzo dumne z występu dzieci. Była wspaniała zabawa na dmuchawcu, a Kotek Łódzkiej Policji chętnie pozował z nami do zdjęcia. Zaprosiliśmy naszych gości do Przedszkola przy Zaciszu na gorący, smaczny obiad i wspaniałą zabawę. Panie poszczególnych grup przygotowały mnóstwo atrakcji dla dzieci.  Rodzice dzieci z grupy IV zaangażowali się w przygotowanie atrakcji dla gości. Wykonaliśmy wspólnie prace plastyczną zaśpiewaliśmy hymn przedszkolaka a Pani dyrektor zdmuchnęła w imieniu wszystkich dzieci świeczkę na torcie. Wspólne obchody Dnia Przedszkolaka zostały zakończone bardzo słodko.

Przedszkolaki z Sochaczewa w PM Nr 52


1-10 of 35