Aktualności

List Rzecznika Praw Dziecka

opublikowane: 19 wrz 2018, 12:04 przez Iwona Kawa

List z okazji

Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

Szanowni i Drodzy,

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to bardzo ważne święto nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla rodziców, nauczycieli i wszystkich osób pracujących na rzecz dzieci. Jego obchody są wspaniałą okazją do podkreślenia wagi prawa dziecka do bezpieczeństwa, zabawy i szczęśliwego dzieciństwa oraz potrzeby wspierania jego rozwoju od najmłodszych lat.

Drogie Dzieci,

z okazji Waszego święta życzę Wam radości z poznawania siebie i świata, zarówno teraz – gdy jesteście mali, jak i w Waszym dalszym życiu. Niech czas spędzony w przedszkolu będzie dla Was niezwykłym doświadczeniem. Zdobywajcie wspaniałe przyjaźnie, dokonujcie wielkich odkryć oraz świetnie się bawcie. Pamiętajcie, że macie do tego prawo!

Szanowni Nauczyciele,

wierzę, że Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka będzie nie tylko radosnym dziecięcym świętem, ale także pretekstem do podjęcia szerokiej społecznej dyskusji o roli wczesnej edukacji oraz prawach i potrzebach małego dziecka. Wiele osób uważa, że wszystko zaczyna się w przedszkolu. To taki mały – wielki świat, w którym każdy kolejny krok jest nowy i bardzo ważny. Dziś nie trzeba już udowadniać, że pierwsze lata życia każdego człowieka warunkują jego dalszy rozwój i mają wyraźny wpływ na jego sukces w dorosłym życiu.

Praca nauczyciela, zwłaszcza wychowania przedszkolnego, jest zadaniem szczególnym i niezwykle odpowiedzialnym, dającym równocześnie wiele satysfakcji. Doceniam Państwa zaangażowanie w wychowanie kolejnych młodych pokoleń, dziękuję także za cały wysiłek i serce jakie Państwo wkładacie w swoje działania. Trzymam kciuki, by nigdy nie brakowało Wam energii i pasji. Życzę radości ze współpracy z przedszkolakami i ich rodzicami.

Drodzy Rodzice,

życzę Wam, by Wasze dzieci wychodziły i wracały do domu z uśmiechem na twarzach, zaś Wy sami mieli poczucie, że przedszkole to bezpieczne, sprzyjające rozwojowi i poznawaniu świata miejsce.

Mam nadzieję, że to święto będzie dla wszystkich wyjątkowym czasem, pełnym radości i uśmiechu, a każdy dzień spędzony w przedszkolu wielką niezapomnianą przygodą. Niech tutaj spełniają się Wasze marzenia – te duże i te małe.

Z serdecznymi pozdrowieniami

Marek Michalak

Pierwsze wspomnienia z jubileuszowych obchdów V Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w Łodzi

opublikowane: 22 wrz 2016, 07:21 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 22 wrz 2016, 07:57 ]

Pierwsze fotomigawki z obchdów jubileuszu


   Jubileuszowe świętowanie 20 września 2016 roku już za nami. Dopisała pogoda, dobre humory, przybyli zaproszeni goście a na placu Dąbrowskiego w otoczeniu kolorowych baniek, zabawiali wszystkich Miś Puchatek, uśmiechnięci szczudlarze oraz Kasia i Sylwia które zagrzewały do tańca. Tradycyjnie w południe poszybowały do nieba słoneczne balony z marzeniami dzieci. W Teatrze Wielkim w Łodzi czekała na przybyłe przedszkolaki prawdziwa uczta, bo nie tylko oglądali piękne przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" ale w przerwie zajadali się słodkim tortem w postaci lukrowanych babeczek. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że każdego roku udaje się perfekcyjnie zorganizować obchody Dnia Przedszkolaka, bo przecież uśmiechy i radosny gwar dzieci jest dla nas najlepszą nagrodą.

"Przedszkolaki święto mają, kulturalnie czas spędzają" czyli słów kilka o jubileuszowych obchodach...

opublikowane: 19 wrz 2016, 07:57 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 19 wrz 2016, 08:22 ]

Wtorek, 20 września 2016 roku... w wielu przedszkolach w całej Polsce rozlegnie się wesoły gwar, śmiech i słowa śpiewanego przez dzieci 'Hymnu Przedszkolaka". Będą wesołe zabawy, tańce, pikniki, spotkania i niespodzianki, bo to jubileuszowy "V Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Do Łodzi na Plac Dąbrowskiego przybędzie tysiąc przedszkolaków aby wypuścić kolorowe balony z marzeniami do nieba i wspólnie obejrzeć przedstawienie "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" w Teatrze Wielkim. Na pewno nie zabraknie jubileuszowego, słodkiego tortu i innych niespodzianek. Wszystkim dzieciom, rodzicom i nauczycielom w przedszkolach życzymy słonecznej pogody i wspaniałej zabawy! Oczywiście w zakładce Galeria - Rok 2016  będzie można zobaczyć jak świętowaliśmy jubileusz Dnia Przedszkolaka w Łodzi. Chętnie opublikujemy w Aktualnościach na naszej stronie Wasze fotorelacje z obchodów 20 września, więc zachęcamy do przysyłania zdjęć i krótkich opisów na adres: przedszkole88@op.pl


List Rzecznika Praw Dziecka do Dzieci, Rodziców i Nauczycieli z okazji V Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

opublikowane: 19 wrz 2016, 06:32 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 19 wrz 2016, 07:59 przez Małgorzata Wągrowska ]


+

Jubileuszowe przygotowania trwają...

opublikowane: 16 lut 2016, 05:47 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 16 lut 2016, 07:51 ]

Czas płynie i aż trudno uwierzyć, że w tym roku będziemy świętować piąty, jubileuszowy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wprawdzie początki sięgają roku 2010, ale przez dwa pierwsze lata obchody miały charakter regionalny. Warto też przypomnieć, że w dniu 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Łódzka Grupa Organizacyjna już od października ubiegłego roku planuje obchody V Jubileuszowego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Pod bystrym okiem i opieką szefowej, pani inspektor Iwony Oszczepalskiej spotykamy się, spieramy i wspieramy, tworzymy, szukamy rozwiązań, zachęcamy partnerów i sponsorów do współpracy, a wszystko po to aby 20 września 2016 roku był kolejnym świętem przedszkolaków, miasta Łodzi i edukacji przedszkolnej. W tym roku będziemy się bawić... no właśnie, resztę planów i kto będzie z mami świętował zdradzimy w kolejnych wpisach w Aktualnościach. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, do współpracy i do udziału w konkursie fotograficznym dla łódzkich przedszkoli. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie w zakładce "Konkursy - Rok 2016"

Przygotowania 2016
A tak przedszkolaki pokolorowały niebo...

opublikowane: 22 wrz 2015, 03:55 przez Stalowy   [ zaktualizowane 22 wrz 2015, 04:07 przez Małgorzata Wągrowska ]

   I poleciały marzenia do nieba... Filmik otrzymaliśmy od Wojtka Andrzejewskiego, dziennikarza Tygodnika Angorka.


Pierwsze migawki z obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

opublikowane: 21 wrz 2015, 23:22 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 15 paź 2015, 06:53 przez Małgorzata Wągrowska ]

Oj działo się, działo... po pierwsze było ciepło i słonecznie, po drugie było wiele atrakcji, a po trzecie mogliśmy zobaczyć wspaniałe prezentacje małych artystów na scenie przedszkolaka. Wspólnie z łódzkimi dziećmi bawiły się przedszkolaki z Włocławka, Wielunia, Krośniewic, Płocka, Wieruszowa. Propagowaliśmy ruch i aktywność fizyczną, a wiele atrakcji zapewnili trenerzy i instruktorzy z MOSiR, Łódzkiego Klub Futbolu, Akademii Power Kids, Klubu Sportowego Sztuk Walki, SMS - piłka nożna, Budowlani Łódź, Łódzki Klub Sportowy „Gwardia”, Łódzki Klub Ju – Jitsu, Klub, Fight Club Łódź, Klub Sportowy Czarne Stopy. Jak co roku wspierali nas łódzcy policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży miejskiej, były stoiska edukacyjne, figlobus MPK i dogoterapia. Tańczyliśmy zumbę, hip-hop oraz uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. W samo południe tradycyjnie poszybowały do nieba kolorowe balony z marzeniami dzieci, a razem z zaproszonymi gośćmi i rodzicami odśpiewaliśmy Hymn Przedszkolaka. Fotorelację jak Miasto Łódź wraz z rodzicami bawiło się z przedszkolakami będzie można obejrzeć już niebawem w zakładce Galeria - Rok 2015. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.
 Fot. Iwona Kawa

IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
"Miasto Łódź wraz z rodzicami bawi się z przedszkolakami" - Zapraszamy do wspólnej zabawy

opublikowane: 17 wrz 2015, 06:15 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 18 wrz 2015, 03:29 ]


Uwaga! Konkursy - IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 19 mar 2015, 07:49 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 27 kwi 2015, 08:38 ]


Łódzka Grupa Organizacyjna Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - 

zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartych konkursach:

Szanowne Panie Dyrektor z uwagi na nałożenie się na siebie 2 konkursów związanych z  Dniem Przedszkolaka 2015 oraz zawirowaniami z rekrutacją przedłużony zostaje do dnia 10 maja 2015 termin składania prac konkursowych tzw. konkursu muzycznego. (regulamin w załączeniu).
Aby ułatwić pracę nad tworzeniem piosenek podaję Paniom kilka informacji związanych z prawami autorskimi.

1. Bez naruszenia praw autorskich można wykorzystać na podkład muzyczny utwory uznawane jako ludowe
2. Jeżeli chciałybyście Panie wykorzystać inna muzykę należy sprawdzić:
- czy od śmierci autora minęło co najmniej 70 lat
-70 lat od  daty pierwszej publikacji jeśli twórca nie jest znany albo jeśli przysługują one innej osobie niż twórca
-70 lat od daty powstania jeśli utwór nie został nigdy rozpowszechniony
-50 lat od daty pierwszej emisji programów RTV oraz sporządzenia fonogramów i wideogramów
Wszystkie utwory, których prawa majątkowe wygasły zgodnie z w/w okresami trafiają do tzw. Domeny  Publicznej.

3.Utworów możecie Panie szukać np. w otwartych zasobach Creative Commons
Pozdrawiam Iwona Kawa PM 86

    1. Konkursu plastycznego „IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015 
Celem konkursu jest wytypowanie prac plastycznych, które będą eksponowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Prace muszą zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź, edukację przedszkolną. Powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu plastycznego IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 2015
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015
)

   2. Konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego        Dnia Przedszkolaka” - 2015. 
Celem konkursu jest wytypowanie autorskich piosenek inscenizowanych, które będą prezentowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Piosenki powinny zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź i edukację przedszkolną.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015.
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015)
   

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowie"...

opublikowane: 10 gru 2014, 23:47 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10 gru 2014, 23:49 ]

    W dniu 19 września w Przedszkolu Niepublicznym "Planeta Zdrowia" w Lubinie odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w którym udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Naszą uroczystość rozpoczął występ grupy artystycznej OCELOT.. Młodzi artyści zaprezentowali nam swoje umiejętności akrobatyczne dostarczając przy tym mnóstwo emocji. Po nich na scenie wystąpiła młoda i uzdolniona wokalistka, która zachwyciła widownię grą na pianinie, tańcem oraz śpiewem. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały hymn Dnia Przedszkolaka. Następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec Macarena, Woogie Boogie oraz Krasnoludek. Podczas uroczystości wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną z logo Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dla wszystkich uczestników przewidziana była słodka niespodzianka i ogromny tort na którym również widniało logo. Uroczystość zakończył wspólny pochód z balonami i transparentem. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.
Tekst nadesłała Diana Radziak

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowia"
1-10 of 46