Aktualności

Jubileuszowe przygotowania trwają...

opublikowane: 16.02.2016, 05:47 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 16.02.2016, 07:51 ]

Czas płynie i aż trudno uwierzyć, że w tym roku będziemy świętować piąty, jubileuszowy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Wprawdzie początki sięgają roku 2010, ale przez dwa pierwsze lata obchody miały charakter regionalny. Warto też przypomnieć, że w dniu 13 września 2013 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej podjął przez aklamację uchwałę w sprawie ustanowienia dnia 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Łódzka Grupa Organizacyjna już od października ubiegłego roku planuje obchody V Jubileuszowego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Pod bystrym okiem i opieką szefowej, pani inspektor Iwony Oszczepalskiej spotykamy się, spieramy i wspieramy, tworzymy, szukamy rozwiązań, zachęcamy partnerów i sponsorów do współpracy, a wszystko po to aby 20 września 2016 roku był kolejnym świętem przedszkolaków, miasta Łodzi i edukacji przedszkolnej. W tym roku będziemy się bawić... no właśnie, resztę planów i kto będzie z mami świętował zdradzimy w kolejnych wpisach w Aktualnościach. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony, do współpracy i do udziału w konkursie fotograficznym dla łódzkich przedszkoli. Szczegóły i regulamin konkursu znajdziecie w zakładce "Konkursy - Rok 2016"

Przygotowania 2016
A tak przedszkolaki pokolorowały niebo...

opublikowane: 22.09.2015, 03:55 przez Piotr W   [ zaktualizowane 22.09.2015, 04:07 przez Małgorzata Wągrowska ]

   I poleciały marzenia do nieba... Filmik otrzymaliśmy od Wojtka Andrzejewskiego, dziennikarza Tygodnika Angorka.


Pierwsze migawki z obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

opublikowane: 21.09.2015, 23:22 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 15.10.2015, 06:53 przez Małgorzata Wągrowska ]

Oj działo się, działo... po pierwsze było ciepło i słonecznie, po drugie było wiele atrakcji, a po trzecie mogliśmy zobaczyć wspaniałe prezentacje małych artystów na scenie przedszkolaka. Wspólnie z łódzkimi dziećmi bawiły się przedszkolaki z Włocławka, Wielunia, Krośniewic, Płocka, Wieruszowa. Propagowaliśmy ruch i aktywność fizyczną, a wiele atrakcji zapewnili trenerzy i instruktorzy z MOSiR, Łódzkiego Klub Futbolu, Akademii Power Kids, Klubu Sportowego Sztuk Walki, SMS - piłka nożna, Budowlani Łódź, Łódzki Klub Sportowy „Gwardia”, Łódzki Klub Ju – Jitsu, Klub, Fight Club Łódź, Klub Sportowy Czarne Stopy. Jak co roku wspierali nas łódzcy policjanci, strażacy, funkcjonariusze straży miejskiej, były stoiska edukacyjne, figlobus MPK i dogoterapia. Tańczyliśmy zumbę, hip-hop oraz uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. W samo południe tradycyjnie poszybowały do nieba kolorowe balony z marzeniami dzieci, a razem z zaproszonymi gośćmi i rodzicami odśpiewaliśmy Hymn Przedszkolaka. Fotorelację jak Miasto Łódź wraz z rodzicami bawiło się z przedszkolakami będzie można obejrzeć już niebawem w zakładce Galeria - Rok 2015. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony.
 Fot. Iwona Kawa

IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
"Miasto Łódź wraz z rodzicami bawi się z przedszkolakami" - Zapraszamy do wspólnej zabawy

opublikowane: 17.09.2015, 06:15 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 18.09.2015, 03:29 ]


Uwaga! Konkursy - IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 19.03.2015, 07:49 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 27.04.2015, 08:38 ]


Łódzka Grupa Organizacyjna Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - 

zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartych konkursach:

Szanowne Panie Dyrektor z uwagi na nałożenie się na siebie 2 konkursów związanych z  Dniem Przedszkolaka 2015 oraz zawirowaniami z rekrutacją przedłużony zostaje do dnia 10 maja 2015 termin składania prac konkursowych tzw. konkursu muzycznego. (regulamin w załączeniu).
Aby ułatwić pracę nad tworzeniem piosenek podaję Paniom kilka informacji związanych z prawami autorskimi.

1. Bez naruszenia praw autorskich można wykorzystać na podkład muzyczny utwory uznawane jako ludowe
2. Jeżeli chciałybyście Panie wykorzystać inna muzykę należy sprawdzić:
- czy od śmierci autora minęło co najmniej 70 lat
-70 lat od  daty pierwszej publikacji jeśli twórca nie jest znany albo jeśli przysługują one innej osobie niż twórca
-70 lat od daty powstania jeśli utwór nie został nigdy rozpowszechniony
-50 lat od daty pierwszej emisji programów RTV oraz sporządzenia fonogramów i wideogramów
Wszystkie utwory, których prawa majątkowe wygasły zgodnie z w/w okresami trafiają do tzw. Domeny  Publicznej.

3.Utworów możecie Panie szukać np. w otwartych zasobach Creative Commons
Pozdrawiam Iwona Kawa PM 86

    1. Konkursu plastycznego „IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015 
Celem konkursu jest wytypowanie prac plastycznych, które będą eksponowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Prace muszą zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź, edukację przedszkolną. Powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu plastycznego IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 2015
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015
)

   2. Konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego        Dnia Przedszkolaka” - 2015. 
Celem konkursu jest wytypowanie autorskich piosenek inscenizowanych, które będą prezentowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Piosenki powinny zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź i edukację przedszkolną.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015.
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015)
   

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowie"...

opublikowane: 10.12.2014, 23:47 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10.12.2014, 23:49 ]

    W dniu 19 września w Przedszkolu Niepublicznym "Planeta Zdrowia" w Lubinie odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w którym udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Naszą uroczystość rozpoczął występ grupy artystycznej OCELOT.. Młodzi artyści zaprezentowali nam swoje umiejętności akrobatyczne dostarczając przy tym mnóstwo emocji. Po nich na scenie wystąpiła młoda i uzdolniona wokalistka, która zachwyciła widownię grą na pianinie, tańcem oraz śpiewem. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały hymn Dnia Przedszkolaka. Następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec Macarena, Woogie Boogie oraz Krasnoludek. Podczas uroczystości wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną z logo Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dla wszystkich uczestników przewidziana była słodka niespodzianka i ogromny tort na którym również widniało logo. Uroczystość zakończył wspólny pochód z balonami i transparentem. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.
Tekst nadesłała Diana Radziak

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowia"
Dzień Przedszkolaka i "Korek dla Stasia" w Ostrowi Mazowieckiej

opublikowane: 10.12.2014, 16:38 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10.12.2014, 16:40 ]

W dniu 19 września 2014, Miejskie Przedszkole Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej obchodziło już po raz drugi Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tym razem zaprosiliśmy do udziału również pozostałe dwa przedszkola. Przygotowywaliśmy się do tego dnia niego cały rok, zbierając plastikowe nakrętki. Dzisiaj, przy pomniku Księżnej Anny Mazowieckiej przedszkolaki układały z nich kolorowe obrazy (herb, serce, kwiaty). Był to pomysł naszej pani Dyrektor Małgorzaty Zalewskiej. Gdy już wszystko było gotowe, delegacje z przedszkoli zaprosiły przedstawicieli władz naszego miasta, na czele z panem Burmistrzem Władysławem Krzyżanowskim. Dzieci wspólnie zaśpiewały Hymn Przedszkolaka, wyrecytowały podziękowanie władzom miasta za wsparcie i docenianie najmłodszych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Na koniec wypuściły do nieba kolorowe balony i odebrały słodkie upominki, które wręczyła pani Burmistrz Danuta Janusz. Wszystkie uzbierane nakrętki zostały przekazane na rzecz Akcji Charytatywnej „Korek dla Stasia"
 Tekst przysłała Alina Pyśk - nauczycielka Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Przedszkolaki z Ostrowi Mazowieckiej świętują po raz drugi


Przedszkolaki ze Wschowy w Łodzi

opublikowane: 04.11.2014, 23:00 przez Repo Przedszkole

PRZEDSZKOLAKI ZE WSCHOWY ŚWIĘTUJĄ Z KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 12 W ŁODZI

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - święto wszystkich przedszkolaków rozpoczął się w Przedszkolu Miejskim nr 12  już 18 września 2014 r., uroczystym balem.

Dzień później, 19 września, po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka, wszystkie dzieci wyszły do pobliskiego parku i wzięły udział w zabawach sportowych. Tego samego dnia późnym popołudniem do „Dwunastki” zawitali wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki, z odległego o 300 kilometrów Przedszkola Samorządowego nr 3, ze Wschowy. Przyjechały autokarem, pod opieką swoich pań, świętować Dzień Przedszkolaka razem z kolegami z Łodzi. Po długiej 5-cio godzinnej podróży, zwiedziły jeszcze nasze, łódzkie ZOO, a później, pełni werwy, z uśmiechami na twarzy dotarły już do PM 12, gdzie serdecznie powitały je pani dyrektor Małgosia, pani Lonia i pani Basia. Krótka prezentacja i wymiana uprzejmości, później chwila wytchnienia w sali zabaw, kolacja i pełne emocji przygotowania do snu. Ależ to były przeżycia! Walizki rozpakowane, nowe, wspaniałe nocne stroje i śpiworki, ulubione poduszki i przytulanki i wszystko trzeba dokładnie obejrzeć. Wieczorna toaleta w ślicznie wyremontowanych łazienkach, poszła sprawnie, jeszcze tylko dziewczynki rozczeszą swoje lśniące włosy i można udać się na spoczynek. Ale co to? Panie zarządziły „wojnę” na poduszki!!! Na szczęście obyło się bez ofiar i szybko zapanował pokój. Bajeczka na dobranoc zamieniła pole bitwy w przytulną sypialnię. Kolorowych snów. Ranek przywitał wszystkich słoneczkiem. Szybkie pakowanie – te śpiwory chyba przez noc urosły, w ogóle nie można ich poskładać, śniadanko i niespodziewana decyzja! Na centralne obchody do Parku 3 Maja, nasi goście pojadą tramwajem, a autokar odstąpią grupie „Motylków” z  PM 12. Wszyscy spotkają się już na miejscu.

A tam? Ile się dzieje! Czy wszystko uda się zobaczyć? Najpierw trzeba zaprezentować się na scenie. Krótki wierszyk o rodzinnym mieście - Wschowie-, taniec z pomponami i już można wypuścić balony z marzeniami. Wreszcie nadszedł czas  zabawy, żeby tylko starczyło sił!. Statek piracki zaliczony, teraz trening judo i jeszcze fotografia z myszką Mini. Krótki odpoczynek na trawie,  coś pysznego na wzmocnienie, wykład w Akademii Kulturalnego Pasażera i biegiem do figlobusu. O i koledzy z „Motylków” też spieszą na kolejne atrakcje. Trzeba jeszcze poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i obejrzeć wielkie, czerwone wozy strażackie.

O jej, już trzeba wracać do domu. Czas świętowania stanowczo za szybko mija.

Do zobaczenia za rok!

Przedszkolaki ze Wschowy gościły w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Łodzi


Świętowali razem z nami...

opublikowane: 04.11.2014, 22:43 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 04.11.2014, 22:47 ]

Przedszkolaki z wymienionych poniżej miastach i miejscowościach obchodziły
III Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pozdrawiamy i cieszymy się, że wspólnie z Wami świętowaliśmy  ten jakże radosny dzień.

1.    Rzeszów

2.    Legnica

3.    Gliwice

4.    Kraków

5.    Tomaszów Bolesławiecki

6.    Dalików - Kuciny

7.    Lubin

8.    Lidzbark Warmiński

9.    Rogaszyce

10.  Szelków

11.  Świerczów

12.  Bartoszyce

13.  Knurów

14.  Suwałki

15.  Ostrowia Mazowiecka

16.  Wągrowiec

Będziemy świętować nie tylko w Łodzi... Pozdrawiamy Gliwice

opublikowane: 19.09.2014, 08:32 przez Małgorzata Wągrowska   [ zaktualizowane 19.09.2014, 08:34 ]

Otrzymaliśmy e-maila z Gliwic
"Drogie Pionierki Dnia Przedszkolaka, Szanowne Panie Dyrektor...,
W tym roku gliwickie przedszkola będą po raz pierwszy obchodzić ten wspaniały dzień. Planujemy imprezy
w każdym przedszkolu (wg pomysłu nauczycieli i dyrektorów) oraz wystawę albumów "Nasze przedszkole" wystawionych w Urzędzie Miasta Gliwice. Dziękujemy, za ten dzień!
Pozdrawiam Dorota Bularz - doradca metodyczny wychowania przedszkolnego."

1-10 of 42