Aktualności

Uwaga! Konkursy - IV Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

opublikowane: 19.03.2015, 07:49 przez przedszkole88@op.pl   [ zaktualizowane 27.04.2015, 08:38 ]


Łódzka Grupa Organizacyjna Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" - 

zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartych konkursach:

Szanowne Panie Dyrektor z uwagi na nałożenie się na siebie 2 konkursów związanych z  Dniem Przedszkolaka 2015 oraz zawirowaniami z rekrutacją przedłużony zostaje do dnia 10 maja 2015 termin składania prac konkursowych tzw. konkursu muzycznego. (regulamin w załączeniu).
Aby ułatwić pracę nad tworzeniem piosenek podaję Paniom kilka informacji związanych z prawami autorskimi.

1. Bez naruszenia praw autorskich można wykorzystać na podkład muzyczny utwory uznawane jako ludowe
2. Jeżeli chciałybyście Panie wykorzystać inna muzykę należy sprawdzić:
- czy od śmierci autora minęło co najmniej 70 lat
-70 lat od  daty pierwszej publikacji jeśli twórca nie jest znany albo jeśli przysługują one innej osobie niż twórca
-70 lat od daty powstania jeśli utwór nie został nigdy rozpowszechniony
-50 lat od daty pierwszej emisji programów RTV oraz sporządzenia fonogramów i wideogramów
Wszystkie utwory, których prawa majątkowe wygasły zgodnie z w/w okresami trafiają do tzw. Domeny  Publicznej.

3.Utworów możecie Panie szukać np. w otwartych zasobach Creative Commons
Pozdrawiam Iwona Kawa PM 86

    1. Konkursu plastycznego „IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015 
Celem konkursu jest wytypowanie prac plastycznych, które będą eksponowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Prace muszą zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź, edukację przedszkolną. Powinny przewidywać możliwość wszechstronnego wykorzystania podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu plastycznego IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - 2015
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015
)

   2. Konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego        Dnia Przedszkolaka” - 2015. 
Celem konkursu jest wytypowanie autorskich piosenek inscenizowanych, które będą prezentowane podczas IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 19 września 2015 r. Piosenki powinny zawierać treści promujące imprezę, miasto Łódź i edukację przedszkolną.
Szczegóły konkursu znajdują się w Regulaminie konkursu muzycznego „Inscenizowane piosenki autorskie związane z tematyką obchodów IV Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka” - 2015.
(do pobrania w zakładce Konkursy/Konkursy 2015)
   

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowie"...

opublikowane: 10.12.2014, 23:47 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10.12.2014, 23:49 ]

    W dniu 19 września w Przedszkolu Niepublicznym "Planeta Zdrowia" w Lubinie odbył się Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, w którym udział wzięły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Naszą uroczystość rozpoczął występ grupy artystycznej OCELOT.. Młodzi artyści zaprezentowali nam swoje umiejętności akrobatyczne dostarczając przy tym mnóstwo emocji. Po nich na scenie wystąpiła młoda i uzdolniona wokalistka, która zachwyciła widownię grą na pianinie, tańcem oraz śpiewem. Następnie wszystkie dzieci odśpiewały hymn Dnia Przedszkolaka. Następnie wspólnie zatańczyliśmy taniec Macarena, Woogie Boogie oraz Krasnoludek. Podczas uroczystości wykonaliśmy wspólną pracę plastyczną z logo Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Dla wszystkich uczestników przewidziana była słodka niespodzianka i ogromny tort na którym również widniało logo. Uroczystość zakończył wspólny pochód z balonami i transparentem. Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci.
Tekst nadesłała Diana Radziak

Dzień Przedszkolaka na "Planecie Zdrowia"
Dzień Przedszkolaka i "Korek dla Stasia" w Ostrowi Mazowieckiej

opublikowane: 10.12.2014, 16:38 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10.12.2014, 16:40 ]

W dniu 19 września 2014, Miejskie Przedszkole Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej obchodziło już po raz drugi Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tym razem zaprosiliśmy do udziału również pozostałe dwa przedszkola. Przygotowywaliśmy się do tego dnia niego cały rok, zbierając plastikowe nakrętki. Dzisiaj, przy pomniku Księżnej Anny Mazowieckiej przedszkolaki układały z nich kolorowe obrazy (herb, serce, kwiaty). Był to pomysł naszej pani Dyrektor Małgorzaty Zalewskiej. Gdy już wszystko było gotowe, delegacje z przedszkoli zaprosiły przedstawicieli władz naszego miasta, na czele z panem Burmistrzem Władysławem Krzyżanowskim. Dzieci wspólnie zaśpiewały Hymn Przedszkolaka, wyrecytowały podziękowanie władzom miasta za wsparcie i docenianie najmłodszych mieszkańców Ostrowi Mazowieckiej. Na koniec wypuściły do nieba kolorowe balony i odebrały słodkie upominki, które wręczyła pani Burmistrz Danuta Janusz. Wszystkie uzbierane nakrętki zostały przekazane na rzecz Akcji Charytatywnej „Korek dla Stasia"
 Tekst przysłała Alina Pyśk - nauczycielka Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej

Przedszkolaki z Ostrowi Mazowieckiej świętują po raz drugi


Przedszkolaki ze Wschowy w Łodzi

opublikowane: 04.11.2014, 23:00 przez Repo Przedszkole

PRZEDSZKOLAKI ZE WSCHOWY ŚWIĘTUJĄ Z KOLEGAMI Z PRZEDSZKOLA MIEJSKIEGO NR 12 W ŁODZI

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - święto wszystkich przedszkolaków rozpoczął się w Przedszkolu Miejskim nr 12  już 18 września 2014 r., uroczystym balem.

Dzień później, 19 września, po odśpiewaniu Hymnu Przedszkolaka, wszystkie dzieci wyszły do pobliskiego parku i wzięły udział w zabawach sportowych. Tego samego dnia późnym popołudniem do „Dwunastki” zawitali wyjątkowi goście. Były to przedszkolaki, z odległego o 300 kilometrów Przedszkola Samorządowego nr 3, ze Wschowy. Przyjechały autokarem, pod opieką swoich pań, świętować Dzień Przedszkolaka razem z kolegami z Łodzi. Po długiej 5-cio godzinnej podróży, zwiedziły jeszcze nasze, łódzkie ZOO, a później, pełni werwy, z uśmiechami na twarzy dotarły już do PM 12, gdzie serdecznie powitały je pani dyrektor Małgosia, pani Lonia i pani Basia. Krótka prezentacja i wymiana uprzejmości, później chwila wytchnienia w sali zabaw, kolacja i pełne emocji przygotowania do snu. Ależ to były przeżycia! Walizki rozpakowane, nowe, wspaniałe nocne stroje i śpiworki, ulubione poduszki i przytulanki i wszystko trzeba dokładnie obejrzeć. Wieczorna toaleta w ślicznie wyremontowanych łazienkach, poszła sprawnie, jeszcze tylko dziewczynki rozczeszą swoje lśniące włosy i można udać się na spoczynek. Ale co to? Panie zarządziły „wojnę” na poduszki!!! Na szczęście obyło się bez ofiar i szybko zapanował pokój. Bajeczka na dobranoc zamieniła pole bitwy w przytulną sypialnię. Kolorowych snów. Ranek przywitał wszystkich słoneczkiem. Szybkie pakowanie – te śpiwory chyba przez noc urosły, w ogóle nie można ich poskładać, śniadanko i niespodziewana decyzja! Na centralne obchody do Parku 3 Maja, nasi goście pojadą tramwajem, a autokar odstąpią grupie „Motylków” z  PM 12. Wszyscy spotkają się już na miejscu.

A tam? Ile się dzieje! Czy wszystko uda się zobaczyć? Najpierw trzeba zaprezentować się na scenie. Krótki wierszyk o rodzinnym mieście - Wschowie-, taniec z pomponami i już można wypuścić balony z marzeniami. Wreszcie nadszedł czas  zabawy, żeby tylko starczyło sił!. Statek piracki zaliczony, teraz trening judo i jeszcze fotografia z myszką Mini. Krótki odpoczynek na trawie,  coś pysznego na wzmocnienie, wykład w Akademii Kulturalnego Pasażera i biegiem do figlobusu. O i koledzy z „Motylków” też spieszą na kolejne atrakcje. Trzeba jeszcze poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i obejrzeć wielkie, czerwone wozy strażackie.

O jej, już trzeba wracać do domu. Czas świętowania stanowczo za szybko mija.

Do zobaczenia za rok!

Przedszkolaki ze Wschowy gościły w Przedszkolu Miejskim Nr 12 w Łodzi


Świętowali razem z nami...

opublikowane: 04.11.2014, 22:43 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 04.11.2014, 22:47 ]

Przedszkolaki z wymienionych poniżej miastach i miejscowościach obchodziły
III Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pozdrawiamy i cieszymy się, że wspólnie z Wami świętowaliśmy  ten jakże radosny dzień.

1.    Rzeszów

2.    Legnica

3.    Gliwice

4.    Kraków

5.    Tomaszów Bolesławiecki

6.    Dalików - Kuciny

7.    Lubin

8.    Lidzbark Warmiński

9.    Rogaszyce

10.  Szelków

11.  Świerczów

12.  Bartoszyce

13.  Knurów

14.  Suwałki

15.  Ostrowia Mazowiecka

16.  Wągrowiec

Będziemy świętować nie tylko w Łodzi... Pozdrawiamy Gliwice

opublikowane: 19.09.2014, 08:32 przez przedszkole88@op.pl   [ zaktualizowane 19.09.2014, 08:34 ]

Otrzymaliśmy e-maila z Gliwic
"Drogie Pionierki Dnia Przedszkolaka, Szanowne Panie Dyrektor...,
W tym roku gliwickie przedszkola będą po raz pierwszy obchodzić ten wspaniały dzień. Planujemy imprezy
w każdym przedszkolu (wg pomysłu nauczycieli i dyrektorów) oraz wystawę albumów "Nasze przedszkole" wystawionych w Urzędzie Miasta Gliwice. Dziękujemy, za ten dzień!
Pozdrawiam Dorota Bularz - doradca metodyczny wychowania przedszkolnego."

List Rzecznika Praw Dziecka do Przedszkolaków

opublikowane: 18.09.2014, 21:05 przez przedszkole88@op.pl


Konkurs na hasło...

opublikowane: 23.03.2014, 17:16 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 23.03.2014, 17:17 ]

Grupa Organizacyjna  Projektu "20 września - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka" -  zaprasza łódzkie przedszkola miejskie do udziału w otwartym konkursie na hasło skandujące.
Celem konkursu jest wyłonienie i wytypowanie hasła, które stanie się zawołaniem przewodnim sportowego Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września 2014 roku. Hasło może zawierać treści promujące imprezę, Miasto Łódź i edukację przedszkolną.

W zakładce "Do pobrania" znajduje się 
"Regulamin konkursu na hasło skandujące wykorzystywane podczas Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w dniu 20 września 2014 r."

 

Goście z Bukowca w Przedszkolu Miejskim Nr 71 w Łodzi

opublikowane: 23.03.2014, 16:33 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 23.03.2014, 17:01 ]

    W dniu 20 września 2013 roku uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu II Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Już od rana w przedszkolu trwały gorące przygotowania do przyjęcia gości z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Bukowcu. Po wspólnej zabawie na rynku Manufaktury dzieci z Bukowca z Panią dyrektor Aliną Kmiecik i nauczycielkami zostały zaproszone na pyszny przedszkolny obiad. Goście po obiedzie chętnie zwiedzili nasze wspaniałe przedszkole, a następnie odbyły się zabawy integracyjne. Dzieci chętnie bawiły się też na zamku dmuchanym. Na pamiątkę pobyt w naszym mieście dzieci otrzymały album o Łodzi upominki (breloczki, czapki i worki z logo Dnia Przedszkolaka oraz bransoletki). Dzień ten był dla wszystkich dzieci pełen niezapomnianych emocji i wielkiej radości, a wzajemnym podziękowaniom i uściskom nie było końca. Na pożegnanie Pani dyrektor Alina Kmiecik w podziękowaniu za „ciepłe” przyjęcie wręczyła na ręce Pani dyrektor Elżbiety Przybysz książkę dla przedszkola i jednocześnie zaprosiła nas do swojej szkoły. Wspólnie spędzony czas długo będziemy wspominać.

20 września 2013 w Przedszkolu Miejskim Nr 71


Zabawa i Ekologia czyli Dzień Przedszkolaka w Przedszkolu Miejskim Nr 208 w Łodzi

opublikowane: 03.11.2013, 02:44 przez Repo Przedszkole   [ zaktualizowane 10.11.2013, 10:43 ]

    Podczas obchodów Ogólnopolskiego Dnia Przedszkola w naszym przedszkolu gościłyśmy 15 dzieci
z Przedszkola Specjalnego przy ZSS w Zduńskiej Woli oraz 25 dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, nauczycieli oraz dyrektorów placówek. Po powrocie z rynku Manufaktury zaprosiliśmy gości na obiad, zaprezentowałyśmy wystawę prac plastycznych oraz fotoreportaże z działań podejmowanych wspólnie przez nasze placówki w ramach Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi. Po obejrzeniu wystawy zaproszeni goście i nasze przedszkolaki wzięli udział w zabawie tanecznej, konkursach ekologicznych, mini zawodach sportowych, które odbyły się na sali Klubu Sportowego"Gwardia".
Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola na podwieczorek oraz słodkie "co nie co" Zaproszone dzieci otrzymały w prezencie od naszych przedszkolaków samodzielnie wykonane trójwymiarowe obrazki, przedstawiające rośliny, zwierzęta i owady charakterystyczne dla naszego regionu. Nauczyciele otrzymali foldery informujące o zabytkach Łodzi, regionalnych imprezach, działalności łódzkich muzeów oraz kubki z logo Dnia Przedszkolaka i Sieci Przedszkoli i Szkół Ekologicznych w Łodzi. Dyrektorzy oprócz kubków otrzymali również książki opowiadające o historii naszego miasta oraz o  współczesnej Łodzi. Nadszedł czas na zabawę w klasach, wymianę wrażeń, wspólne działania plastyczne... i powrót do domu. Przed siedemnastą pożegnaliśmy gości pląsami harcerskimi o tematyce przyrodniczej. Wszyscy szczęśliwie powrócili do domu.

Dzieci z Głowna i Zduńskiej Woli w PM Nr 208

1-10 of 38